Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 10:55
 
Zeytinburnu açıklarında gemiden taşan yakıt denize aktı
İstanbul Zeytinburnu açıklarında demirleyen kuru yük gemisi Demre adlı barctan yakıt aldığı sırada yüklenen yakıt depodan taşarak denize aktı. Denize ne kadar yakıt aktığının tespitiyle ilgili çalışmanın sürdüğü öğrenildi.
Güncel Haberi
Zeytinburnu açıklarında gemiden taşan yakıt denize aktı

Olay dün akşam saatlerinde Zeytinburnu Ahırkapı açıklarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Panama bandıralı SWAN adlı kuru yük gemisi yakıt ikmali yapmak için demirledi. Demre adlı yakıt barcı  kuru yük gemisine yakıt yüklediği sırada depodan taşan yakıt denize aktı. İkmali yapan Demre adlı barcın işletme ortağı ise Mehmet Köse. 

Gelen ihbar üzerine Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekipler çalışma başlattı. Gemiden sızan yakıtın denize bölgeye yayılmaması için geminin etrafını bariyerlerle çevirdi. Denizde başlatılan temizlik çalışmaları sürüyor. Denize ne kadar yakıt aktığının tespitiyle ilgili çalışmanın sürdüğü öğrenildi.

Kuru yük gemisi ve alınan önlemler havadan görüntülendi. Görüntülerde yakıt yüklü gemi ve kuru yük gemisinin çevresinde kıyı emniyetine bağlı ekiplerin olduğu ve gemilerin çevresinin özel bariyerle çevrilerek yakıtın yayılmasına karşı tedbir alındığı görüldü.

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Zeytinburnu, açıklarında, gemiden, taşan, yakıt, denize, aktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı