Haber Detayı
01 Ekim 2018 - Pazartesi 09:48
 
Yatta yerli ürün yüzde 60’ı buldu
Uluslararası Boat Show Eurasia Fuarı, Viaport Marina’da yarın kapılarını açıyor. Fuar, 2 - 8 Ekim arasında, 8 binin üzerinde yabancı ziyaretçi ağırlayacak. Boyları 5 metre ile 40 metre arasında, fiyatları ise 60 bin TL ile 75 milyon TL arasında değişen 200’ün üzerinde teknenin deniz üzerinde sergileneceği Boat Show Eurasia’da bu yıl 500 milyon TL’lik satış hedefleniyor.
Yat &Marina Haberi
Yatta yerli ürün yüzde 60’ı buldu

Fuar öncesi açıklamalarda bulunan sektör temsilcileri, Türkiye’de yat üretiminde yerli mamul kullanımının yüzde 60’a ulaştığını açıkladı. Atölye Kazaz Yatçılık’ın sahibi Ercan Kazaz, “Türk yat sektörü, büyük oranda kendi imkanlarıyla büyüyor. Yerli ve milli üretim için, KOSGEB gibi kuruluşların yat üreticilerine daha fazla destek vermesini bekliyoruz” dedi.

Denizi yaşıyorlar

Deniz Yatçılık Genel Müdürü Mehmet Soydan ise döviz kurlarındaki değişimin ilgiyi azaltmadığının altını çizerek, “Türkiye, butik yat üretiminde hala dünyanın en iyi, en kaliteli ve en uygun fiyat sunan üreticisi” diye konuştu. Tezmarin Genel Müdürü Bilge Hergüner ise, “Son dönemde insanlar, denizde konfor ve lüks kadar denizi yaşama, hme gibi gerçekten deniz kültürüne yönelmeye başladılar” yorumunda bulundu.

Boat Show Eurasia Fuarı Direktörü Dilek Günaydın, yatçılık sektörünün Avrupa’da azalan pazar talebini, yoğun tanıtım çalışmaları, kaliteli ve ekonomik fiyatlı üretimle yeniden artırdığını söyledi.  

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Yatta, yerli, ürün, yüzde, 60’ı, buldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı