Haber Detayı
03 Ekim 2018 - Çarşamba 10:15
 
Rus Loydu ,Türk denizcilik sektörüyle buluştu
Rusya’nın dünyaca tanınan klas kuruluşu Russian MaritimeRegister of Shipping, Türk tersanelerinden temsilciler ve armatörlerle bir araya geldi. Güz Buluşması adıyla düzenlenen etkinlikte Russian MaritimeRegister of Shipping’inTürkiye ve uluslararası alandaki faaliyetleri hakkında bilgi verildi.
Sektörden Haberi
Rus Loydu ,Türk denizcilik sektörüyle buluştu

Rus klas kuruluşu Russian MaritimeRegister of Shipping (RS), Güz Buluşması adıyla düzenlenendavetteTürk tersaneleri ve armatörleriyle bir araya geldi. 28 Eylül’de Holiday In otelde gerçekleştirilen etkinliğe çok sayıda konuk katıldı. Russian MaritimeRegister of Shipping genel müdür yardımcısı Vladimir Evenko, Türkiye ofisi yönetim kurulu başkanı Ural Uygur, yönetim kurulu başkan yardımcısı Aleksandr Blinov davetlileri ağırladı.

Denizcilik sektöründe faaliyet gösteren Türk firmalarından temsilcilerin ilgi gösterdiği gece, kokteyl ile başladı. Kokteylin ardından, davetlilere Russian Maritime Register of Shipping’in uluslararası alandaki ve Türkiye’deki faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Russian MaritimeRegister of Shipping’in yapılanması, verdiği hizmetler, sahip olduğu uluslararası statü ve Türkiye’deki faaliyetlerinin anlatıldığı sunumu, CNN Türk ekranlarından tanınan haber spikeri Başak Şengül gerçekleştirdi.

Şengül,Russian Maritime Register of Shipping’ingemi seyir güvenliği ve deniz yolları ile iç sulardaki can ve mal güvenliğini sağlama alanında standartlar geliştiren, uluslararası düzeyde kabul görmüş bir klas kuruluşu olduğunun altını çizdi.

Aynı zamanda dünyanın en büyük 12 klas kuruluşunu bir araya getiren IACS’a da üye olan Rusya’nın dünyaca tanınmış klas kuruluşu Russian Maritime Register of Shipping, 850’si surveyor olmak üzere 1.300’ü aşkın kalifiye elemanıyla hizmet veriyor. 2018 yılı itibariyle Russian Maritime Register of Shipping klasında toplam tonajı 14,8 milyona ulaşan, 4500’den fazla gemi bulunuyor.

1969 yılında kurulan Russian Maritime Register of Shipping, Avrupa Birliği tarafından tanınmasının yanı sıra 70 ülkede denetleme ve sertifikasyon yapma yetkisine sahip bulunuyor.

Son yıllarda Russian MaritimeRegister of Shipping’in Türkiye’deki faaliyetlerinde de ciddi bir artış yaşanıyor. Geçtiğimiz 5 yıl içinde Türkiye’de üretilen 12 gemide Russian Maritime Register of Shipping klası bulunuyor. Projesi Türk tersaneleri tarafından yürütülen ve inşası halen devam eden 3 geminin klas hizmeti deRussian MaritimeRegister of Shippingtarafında veriliyor.

 

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Rus, Loydu, ,Türk, denizcilik, sektörüyle, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı