Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 10:04
 
Kayığı denize indirmek için bin 500 metre karadan yürüttü
Rize’de dedesinden kalma kayıkçılık mesleğine heves eden Togay Uzun evinin altında yaptığı kayığı denize indirmek için bin 500 metre karadan yürüttü.
Güncel Haberi
Kayığı denize indirmek için bin 500 metre karadan yürüttü

Mesleği diş teknisyenliği olan Togay Uzun, deden kalma bir meslek olan kayık yapımına heves edince, Rize merkezde oturduğu evin alt katını atölyeye dönüştürdü. Evinin altında kurduğu atölyesinde 2 yıl önce kendisi için bir kayık yapmaya başlayan Uzun, işten vakit kaldığı zamanları atölyesinde geçirdi. 2 yılda kayığını tamamlayan Uzun için evin alt kısmından kayığı çıkartmak kolay olmadı.

Liman, evine bin 500 metre uzaklıkta 

Atölyesi olarak kullandığı evinin bodrumunun kapısını kırmak zorunda kalan Uzun, mahallelinin de yardımıyla kayığı evin dışına çıkarttı. Kayığın boyasını burada tamamlayan Uzun daha sonra kayığı evine bin 500 metre uzaklıkta olan limana indirmek için vinç çağırdı. Mahallelinin de yardımı ile vince konulan kayığın bin 500 metrelik kara yolu serüveni başladı. Vincin üzerinde seyir eden kayık görenlerinde yüzünde tebessüm oluşturdu. Limana bin 500 metre boyunca vinç ile gelen kayık burada denize bırakıldı. (İHA)

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: Kayığı, denize, indirmek, için, bin, 500, metre, karadan, yürüttü,
Yorumlar
Haber Yazılımı