Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 09:50
 
İran ambargoları Türk denizcilik sektörünü de etkiledi!
İran ambargoları Türk denizcilik sektörünü de etkiledi. Arkas Holding, İran devlet şirketi IRISL ile ortak olarak kurduğu IRISL Anadolu Gemi Acenteliği Anonim Şirketi’ndeki hisselerini İranlılara devretti.
Deniz Ticareti Haberi
İran ambargoları Türk denizcilik sektörünü de etkiledi!

İran ambargoları Türk denizcilik sektörünü de etkiledi. Arkas Holding, İran devlet şirketi IRISL ile ortak olarak kurduğu IRISL Anadolu Gemi Acenteliği Anonim Şirketi’ndeki hisselerini İranlılara devretti.

Arkas Holding, İran İslam Cumhuriyeti denizcilik şirketi IRISL (Islamic Republic of Iran Shipping Lines) Group ile kurduğu ortaklığa son verdi.

 

ARKAS HİSSELERİNİ İRANLILARA DEVRETTİ

Türkiye ile İran arasındaki ilişkilerin gelişmesi doğrultusunda, Arkas Holding'in 2016 yılında İran İslam Cumhuriyeti'nin denizcilik şirketi IRISL Group ile Arkas ortaklığı ile kurulan IRISL Anadolu Gemi Acenteliği Anonim Şirketi’ndeki hisselerini, İranlılara devretti.

ABD'nin 5 Kasım 2018'de başlattığı İran Ambargosu öncesinde Arkas Holding adına Lucien Arkas ve Bernard Arkas'ın ortak olarak yer aldığı IRISL Anadolu Gemi Acenteliği A.Ş.’de bulunan hisselerinin, 15 Ağustos 2018 tarihinde yayınlanan, Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nin 9643 sayılı nüshasında, IRISL Temsilcisi Soheil Sana'ya devredildiği öğrenildi.

Kaynak: (7DENİZ) - 7DENİZ Editör: Haber Merkezi
Etiketler: İran, ambargoları, Türk, denizcilik, sektörünü, de, etkiledi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı